Russell K

Rasa: wlkp, ur. 27.03.2003 r.
Pochodzenie: Kosmonauta xx - Roksana wlkp po Radar wlkp
Temperament: ekstrawertyk prawopółkulowy

Russella znam od kiedy się urodził. W stadku źrebaków był przewodnikiem, a w późniejszym czasie niechętnie chciał oddać to stanowisko mnie. Mieliśmy wiele sprzeczek zanim zaakceptował moje przywództwo. Kombinował na wiele sposobów i przy każdej nadarzającej się okazji próbował przejmować władzę. Robił to tak sprytnie i nienachalnie, że często wystarczało „pogrozić palcem” aby się wycofał.

Jego temperament i budowa są charakterystyczne dla WKKW-isty – odważny, z obszerną fulą i, niestety, lubiący sobie pobrykać. Myślę, że trafne określenie temperamentu konia powinno być częścią selekcji sportowej. Zdarzało się, że na czworoboku dawał upust swoim emocjom, czym znacznie obniżał noty sędziów. Trenowałam go trzy lata i doszedł do klasy N.

Russell trafił do pracy w rekreacji i z lubością podporządkowywał sobie ludzi. Na szczęście nigdy nie był agresywny i nikomu nie zrobił krzywdy. W połowie 2011 roku, ku mojej radości, Russ zakończył pracę w ośrdoku rekreacyjnym i trafił w prywatne ręce. Jestem pewna, że jego nowa właścicielka dobrze o niego zadba i otrzyma szansę współpracy z bardzo dobrym koniem.


Jesteś 5067. gościem na mojej stronie.   |  Ostatnia aktualizacja: 3 marca 2013 r.