Nowy dom Farta i Astamaniany-WM
16 stycznia

Z początkiem nowego roku z mojej stajni wyjechały dwa konie. Astamaniana-WM zakończyła prawie ośmiomiesięczny trening u mnie i zamieszkała w specjalnie dla niej zbudowanej nowej stajni. Dołączył do niej Fart. Właściciele Asty – Agnieszka i Staszek – zakochali się w nim, gdy odwiedzali swoją klacz w Wojnarowicach i jesienią zdecydowali się na jego kupno. Fart po długiej karierze sportowej okazał się świetnym koniem profesorem, a nowi właściciele będą teraz mogli korzystać z jego wiedzy na co dzień. Fart jest też świetnym towarzyszem stajennym dla młodej Asty.

Przez kilka miesięcy przed zabraniem koni Aga i Staszek byli częstymi gośćmi w Wojnarowicach i dosiadali swoich rumaków regularnie. Daje mi to poczucie, że proces zapoznania z końmi, ich obsługi oraz samej jazdy został dopełniony i świeżo upieczonych opiekunów Farta i Asty nie czekają żadne niespodzianki.

Konie przeprowadziły się pod Zieloną Górę i zamieszkały w funkcjonalnej i ślicznej dwuboksowej stajni z dużym, trawiastym wybiegiem. Przypadek chciał, że jest to bardzo wygodna lokalizacja przy dojazdach na treningi ze względu na bliskość jeszcze kilkorga moich podopiecznych w okolicy. Cieszę się z tej bardzo udanej współpracy i wiem, że zostawiłam konie w odpowiedzialnych rękach.


Jesteś 5061. gościem na mojej stronie.   |  Ostatnia aktualizacja: 3 marca 2013 r.