Nowe konie w stajni
10 czerwca

Pod koniec maja do Farta i Carrefour-WM dołączyły dwa nowe konie ze stada Wojciecha Majewskiego – Habanera-WM i Astamaniana-WM. Ta pierwsza to nagroda dla mnie w konkursie WM za wyniki Carrefour –WM z 2010 r., a drugą przekazała mi w trening jej nowa właścicielka – Agnieszka Żok.

Z obiema klaczami rozpoczęłam pracę jeszcze na zgorzeleckich łąkach. Habanera okazała się koniem niezwykle kontaktowym i spokojnym. Szybko przyjęła halter i można było przejść do nauki chodzenia na uwiązie, akceptacji dotyku na całym ciele i podnoszenia nóg. Asta była bardziej nieufna, ale również zapoznała się halterkiem i nauczyła się robić kilka kroków na uwięzi.

Po bezproblemowej pierwszej przejażdżce przyczepką, klacze zamieszkały w Wojnarowicach. Powoli oswajają się ze stajenną rzeczywistością, poznają swoje boksy i uczą się korzystać z poideł. Większą część dnia spędzają na pastwisku, ale nocny pobyt pod dachem, w zamkniętej przestrzeni, jest dla nich całkowitą nowością.

Po oswojeniu się z nowym warunkami, obie klaczki rozpoczną pracę na lonży, a po zapoznaniu się z rzędem i jeźdźcem, trafią w trening ujeżdżeniowy.


Jesteś 5054. gościem na mojej stronie.   |  Ostatnia aktualizacja: 3 marca 2013 r.