Dorota Przeniosło

W kwietniu 2011 roku do moich podopiecznych dołączyła kolejna amazonka – Dorota Przeniosło i jej klacz Rubina. Po latach jazd rekreacyjnych Dorota postanowiła pójść w stronę dojrzalszego porozumienia z wierzchowcem i nawiązania z nim subtelnej współpracy. Po zakupie Siwej starała się dowiedzieć jak najwięcej z książek i Internetu, a gdy to nie wystarczyło, poszukała trenera i po kilku treningach okazało się, że doskonale się dogadujemy.Dorota jest pojętnym i błyskawicznie rozwijającym się jeźdźcem. Gdy spotkałyśmy się po raz pierwszy, patrzyłam na amazonkę próbującą poradzić sobie z klaczą mało elastyczną, z problemami z kontaktem, galopującą z jednej, wygodniejszej nogi. Po dwóch miesiącach mogłam śmiało zaryzykować stwierdzenie, że para jest przygotowana, aby przejechać konkurs klasy L na przyzwoitym poziomie. W czerwcu Dorota zadebiutowała w rywalizacji sportowej i zgodnie z założeniami uzyskała wynik zadowalający i dobrze rokujący na przyszłość.

We wrześniu Dorota rozpoczęła ścisłą współpracę ze mną jako luzaczka. Celem na rok 2011 stało się zdobycie brązowej odznaki, która umożliwi Dorocie starty w zawodach od następnego sezonu. Udało się to w listopadzie – Dorota w pięknym stylu sięgnęła po odznakę w Jaroszówce.

Treningi z Dorotą i Rubiną są przyjemne i pozwalają na regularne stopniowanie wymagań, a amazonka przyswaja coraz bardziej szczegółową wiedzę na temat porozumienia z koniem. Siwa jest zadziwiająco chętnie współpracującym i pojętnym partnerem. Cieszę się, że rozpoczęłam treningi z kolejną rozwojową i przyszłościową parą.

Aktualnie Dorota i Siwa przygotowują się do startów w klasie P, doskonaląc zarówno ogólne porozumienie jak i jakość chodów i poszczególne elementy wyższej klasy.


Jesteś 2215. gościem na mojej stronie.   |  Ostatnia aktualizacja: 3 marca 2013 r.