Carrefour-WM

Rasa: Deutsches Sportpferd, ur. 08.05.2006 r.
Pochodzenie: Wanderfurst han - CieplickaWM po Sanhedryn xx
Szczegółowe pochodzenie
Temperament: introwertyk lewopółkulowy

Carrefour-WM był dla mnie wyzwaniem. Gdy pierwszy raz zobaczyłam go na zgorzeleckim pastwisku, miał dwa lata. Utrzymywał ciągły dystans do oglądających go ludzi. Był nieprzystępnym, ale bardzo chwytającym za oko koniem. Hodowca Wojciech Majewski sygnalizował mi, że to typowy wojownik i wtedy na poważnie zaczęłam przeglądać materiały o naturalnych metodach pracy z końmi. Opłaciło się.

Z dzikiego i nieufnego, koń zmienił się w kontaktowego i ciekawskiego, choć ostrożnego dwu i pół latka. Uwieńczeniem naturalnej pracy z tym koniem było wprowadzenie go bez oporów i jakiegokolwiek przymusu do przyczepy. Rok później, podczas pierwszych zawodów, dała o sobie znać wybuchowa część jego osobowości i przejazd obfitował w liczne bryknięcia i spłoszenia w reakcji na śnieg zsuwający się z dachu hali czy białe kartki na stoliku sędziego. Na szczęście kolejne wyjazdy pozwoliły mu na oswojenie się z atmosferą zawodów.

Obecnie Carrefour jest przygotowany do klasy N i nie miał trudnosci z zapoznaniem się z elemntami programów na tym poziomie szkolenia. Sprawdza to jego wartość jako wyczynowca, bo myślę, że dopiero klasa N weryfikuje czy jest koń jest utalentowany w kierunku wyzwań jakie stawia rywalizacja ujeżdżeniowa. To bystry, wrażliwy i delikatny koń. Wymaga tylko spokojnej i przemyślanej pracy oraz czasu i doświadczenia. Jest moją kolejną nadzieją.


Jesteś 5075. gościem na mojej stronie.   |  Ostatnia aktualizacja: 3 marca 2013 r.