Adrianna Topczewska

Moja współpraca z Adą sięga roku 1999, gdy po wspólnych treningach udało jej się z sukcesem zaprezentować trudną klacz Etnę w towarzyskich zawodach ujeżdżeniowych w Raculce. Ponownie, i już na stałe, zaczęłyśmy razem pracować w roku 2005, po zakupie konia Liberum Veto przez Adę i jej męża Sebastiana.


Ada początkowo nieregularnie korzystała z treningów u mnie, jednak od kilku miesięcy mam okazję współpracować z nią i Liberum podczas każdych konsultacji w Zielonej Górze. Jest amazonką niezwykle delikatną i ostrożną, przez co łatwo jej nawiązać subtelny kontakt z koniem, aczkolwiek nieco trudniej wyegzekwować od niego maksimum zaangażowania. Udało jej się znaleźć równowagę w dosiadzie, co zaowocowało bardzo szybkim rozwojem – aktualnie para znajduje się na dobrym poziomie klasy P. Ada jest osobą zainteresowaną w tym samym stopniu praktyką jak i teorią jeździectwa, więc każdy trening z nią to również rozmowa na temat szczegółowych aspektów hippiki.


Ada i Liberum prezentują taki stopień wyszkolenia, że jeśli kiedyś wystartują w zawodach, to jestem pewna, że będę mogła być z nich dumna.
Jesteś 2212. gościem na mojej stronie.   |  Ostatnia aktualizacja: 3 marca 2013 r.